Yılbaşı Sofrası Hazırlama İpuçları

yılbaşı masası

Yılbaşı masamızı hazırlarken dikkat etmemiz gereken, bu bir ev daveti dahi olsa bizim görgümüzü de ortaya koyan bazı basit kurallar vardır. Bunlar yılbaşı sofrası gibi çok şık bir sofrada bulunan farklı süsler olabilir.

Süslü yılbaşı masamızın üzerinde döner bütün servisler. Başlangıçlar, ara sıcaklar, ana yemek ve tatlı servislerimizi rahatlıkla yapabileceğimiz halde bir dekorasyon yapmalıyız yılbaşı masamıza. Seçtiğimiz menü doğrultusunda çatal, bıçak ve gerekiyorsa kaşık önceden bütün menü için yeterli olacak sayıda masaya dizilmelidir. Yılbaşı masamızda genellikle kumaş peçete kullanılması daha sıcak bir davet imajı verebilir. Şık bir peçete bileziğine kumaş peçetemizi geçirebiliriz.

İçecekler için mutlaka olmazsa olmazı klasik bir su bardağı yerine şık bir kadeh kullanabiliriz ve tabi ki yemek sırasında davetlilerimizin hangi içkileri tercih edeceğini sorarak, şarapsa bir şarap kadehi, rakıysa bir rakı bardağı gibi bardakları kullanmamız gerekir. Bir de herkesin önüne ekmek tabakları koyulmalıdır. Mutlaka tuz, karabiber kullanılacak baharatlar, soslar önceden masaya dizilmesi gerekir. Konukların yemek esnasında rahat etmesi için bunlar son derece önemlidir.

Bu yazı bugün 0, toplamda ise 1164 defa okunmuştur.

Etiketler: , , ,

Yorum YazBENZER PLATFORM YAZILARI

  • Yılbaşı Masası Hazırlamanın Basit Kuralları
    Yılbaşı soframızda nasıl bir oturma düzeni olacağına yılbaşı davetine gelecek olan konuklarımızın ağırlıklarına bakarak karar vermeliyiz. Örneğin ciddi protokol yemeklerinin kendine has bir protokol...